Domů » Proč hliník

Proč si vybrat hliníkové rámy na okna nebo dveře

V Reynaers jsme se po dlouhém výzkumu rozhodli používat hliník jako náš primární materiál. Hliníkové rámy a dveře narozdíl od jiných materiálů vyžadují jednodušší údržbu. Hliník je odolný a dlouhotrvající.

Naše výrobky jsou k dispozici v různých úrovních izolace a bezpečnosti, mezi kterými si i vy vyberete tu nejlepší.

Velká okna, tenké profily

Hliníkové profily unesou velké hmotnosti skleněných tabulí. Díky tomu si můžete užít spoustu přirozeného světla a široký výhled. Tenké profily podtrhnou váš vkus.

Potěšení na celý život

Hliníkové profily vydrží po celý život. Nejsou degradovány UV paprsky ani vlhkostí. Nekorodují a nehnijí. Navíc vyžadují minimální údržbu.

Bezpečný pro děti

Velmi důležitým aspektem hliníkových oken a dveří je jejich bezpečnost a snadnost užívání pro děti. Všechny naše systémy jsou vystaveny přísným nárazovým zkouškám, ve kterých je simulován náraz pohybujícího se objektu (např. běžícího dítěte).

Protipožární a bezpečnostní ochrana

Hliník je nejen nehořlavý, ale díky své pevnosti také velmi odolný proti vloupání. S dalšími Reynaers Aluminium systémy můžete dosáhnout až třídy RC 3.

Vynikající izolace

Hliníkové systémy Reynaers se vyznačují skvělou tepelnou izolací. Ochrání vás jak v zimě, tak i v létě.

Optimální akustická izolce

Hliníkové profily oken a dveří jsou vhodné také pro velké tloušťky skla a akustické sklo. Dohromady zaručují optimální akustickou izolaci.

Lehký ale silný

Hliník je lehký materiál. Je také velmi pevný. Díky tomu s ním lze provádět i složitější tvary nebo náročnější aplikace - například výškové budovy.

Ve vašem stylu a barvě

Reynaers hliníkové profily si můžete upravit do různých barevných a povrchových úprav – od matného vzhledu, lesklého či metalického až po speciální nízko-údržbové provedení Coatex odolné proti poškrábání. Barvu si můžete vybrat odlišnou pro vnitřní a vnější části dveří nebo oken a to přesně tak, aby ladila s interiérem i exteriérem vašeho domu.

100% recyklovatelný

Hliník je 100% recyklovatelný a lze jej znovu použít bez ztráty kvality. Recyklace hliníku také vyžaduje minimum energie.

Hliník dokáže splnit všechny požadavky

Kvalita

Dlouhá životnost za rozumnou cenu

Veškeré systémy neustále pečlivě testujeme, abychom dodrželi mezinárodními standardy a mohli vám poskytnout až 10 letou záruku. Například roce 2017 jsme v našem zkušebním institutu provedli více než 200 zkoušek.

Hliník se tedy stane vaším doplňkem pro celý život.

Kvalita
Testujeme za vás

Pohodlí

Udržitelná krása bez starostí

Hliník je lehký materiál, který vydrží po celý život. Není degradován UV paprsky ani vlhkostí. Nekoroduje a nehnije. Navíc vyžaduje minimální údržbu.

Trvanlivost
Skoro bez údržby

Komfort

Promyšleno do detailu

Společně s designery vám pomůžeme promyslet váš dům nebo byt do detailu. S doplňky podtrhnete svůj styl moderním provedením a elegantním čistým designem.

Váš styl
Denní světlo

Energie

Klíčem je pohodlí

Naše produkty disponují vynikající tepelnou izolací, vzduchotěsností i vodotěsností. Různých izolačních úrovní oken jsme dosáhli díky integraci nových materiálů. Varianty máme pro každý typ stavby – pro standardní, nízkoenergetické i pasivní domy. 

Tato nová generace inovativních řešení hliníkových systémů odráží současný vývoj architektury směřující k maximálnímu využití denního světla a vysokým izolačním schopnostem. 

Tepelná izolace
Zvuková izolace

Bezpečí

Ochráníme vaši rodinu i váš dům

V Reynaers myslíme na vaše bezpečí, a proto jsou naše produkty vybavené vysokým stupněm zabezpečení. Jsou extrémně odolné, žáruvzdorné a pokud budete chtít, tak i neprůstřelné.

Unikátní několikabodový zamykací mechanismus zaručuje vysokou úroveň bezpečnosti. Kování je zajištěno proti odvrtání a zdvihnutí. Díky tomu je téměř nemožné zámek odvrtat nebo okno otevřít pomocí páčidla. Použití bezpečnostního skla a speciálních zasklívacích lišt vede k dalšímu zvýšení odolnosti proti násilnému vniknutí.

Bezpečnost
Žáruvzdornost

Šetrnost

Hliník je udržitelný materiál

Hliník lze navždy recyklovat, oproti ostatním materiálům. Může být roztaven a znovu formován do nových profilů bez ztráty kvality. Tento postup lze opakovat do nekonečna. Recyklace jedné tuny hliníku ušetří přibližně devět tun CO2 a celý proces je velmi rychlý.

100% recyklovatelnost
Šetrná výroba

Design

Svoboda tvarů a stylů

Přizpůsobte si okenní a dveřní rámy podle svých představ. Ne představy podle dostupných produktů. Vy a vaši designéři nejsou limitováni v procesu navrhování. Výsledný produkt je možné si upravit do různých barev a povrchových alternativ: od matného vzhledu, lesklého či metalického až po speciální nízkoúdržbové provedení Coatex s vyšší odolností proti poškrábání. Zvládneme vytvořit konstrukci i pro atypické otvory.

Design
Podle představ

Spojte se s námi

Přineste inovaci do svého domova. Ozvěte se nám a my vám pomůžeme s výběrem.

Inspirujte se

Tiskové zprávy

Otevřeli jsme nový showroom v Praze

Slavnostním otevřením za účasti našich dlouholetých partnerů jsme 22. září 2022 vdechli život prvnímu Showroomu Reynaers v České republice. Nově vzniklé prostory nejsou pouze výkladní

»
Rady, tipy, zajímavosti

Jak předcházet kondenzaci vody na oknech

Okna vašeho nového či stávajícího domu, kancelářské budovy nebo víceúčelové stavby se čas od času potýkají s kondenzací vody na oknech. Jedná se o poměrně

»