Pasivní dům ve svažité zahradě v Hranicích na Moravě

Pasivní dům ve svažité zahradě v Hranicích na Moravě

Krásný dvoupodlažní dům v Hranicích na Moravě byl splněný sen jedné rodiny, která si zde může naplno vychutnávat krásy okolní přírody. Jeho důmyslná zahrada svými detaily zaujala i porotu celonárodní soutěže Zahrada roku, kde získala první příčku. 

Architekt Miroslav Pospíšil z Ateliéru-R tu stál před složitým úkolem, a to vypořádat se svahovitým terénem. Tuto na první pohled překážku nakonec využil ve svůj prospěch a zakomponoval do návrhu celého domu i jeho exteriéru. 

Kompletní stavba je vybudována z dokonale upraveného betonového monolitu. Jediný přístup na rozsáhlý pozemek je z horní strany příjezdové komunikace. Anomálií tohoto domu je také vnitřní neobvyklé uspořádání. Vstupní část se totiž nachází v horním podlažím, zatímco hlavní obytný prostor je v podlažím nižším.

Jako okna si majitelé vybrali okenní systémy MasterLine 10, které jim zajišťují ten nejvíce nerušený výhled na okolní přírodu. Posuvný systém CP 155 LS-HI zase umožňuje dokonalé spojení s venkovní terasou s bazénem. Fasádou CW 50-HI je pak ideálním doplňkem na závěr.

Celý interiér je proveden ve velmi moderním strohém industriálním stylu s výraznými prvky. Šedé zdi se skvěle kombinují s dřevem, které je využito většinou nábytku. Tento nádherný dům se stane láskou každého minimalisty.

ARCHITEKT: Miroslav Pospíšil, Ateliér-R

REALIZÁTOR: KRESPO, s. r. o.

Sdílejte inspiraci

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Novinky

Pilíře a cíle Reynaers Group

Dlouhodobými cíli naší společnosti jsou udržitelnost a spokojenost zaměstnanců. Proto ve zprávě týkající se výhledů a vizí Reynaers Group nesmí ani jeden z faktorů chybět.

PŘEČÍST »

Spojte se s námi

Přineste inovaci do svého domova. Ozvěte se nám a my s vám pomůžeme s výběrem.