Rekonstrukce M House: proměna zchátralé budovy u letiště

Rekonstrukce M House: proměna zchátralé budovy u letiště

Když si noví majitelé koupili tento dům poblíž Bukurešti z počátku jedenadvacátého století, netušili, kolik práce je s ním čeká. Budova byla beznadějně zchátralá, chyběla tepelná izolace a ke všemu se museli vypořádat s hlukovou zátěží kvůli nedalekému letišti. Naštěstí si jejich problém vzala na starost tamní architektonická společnost Fabrica de Arhitectura a vytvořila M House, lukrativní vilu využívající vysoce izolační posuvné dveře, okna a zavěšené fasády od společnosti Reynaers.

Lukrativní vila v rumunském Volunkari využívající vysoce izolační posuvné dveře, okna a zavěšené fasády od společnosti Reynaers.

Tato moderní vila se nachází ve Volunkari, severním předměstí rumunského hlavního města, a na první pohled na vás dýchne čerstvý vánek díky kombinaci dřeva, cihel a okolní přírody. Je to však černý kov a sklo fasády, které M House zároveň dodávají svěží a moderní vzhled. Jen se podívejte, jak dokonale se design interiéru propojuje s exteriérem. O tento efekt se zasluhují rozsáhlé skleněné plochy sahající od podlah až ke stropům.

„ZVOLILI JSME HLINÍKOVÉ PROFILY REYNAERS, ABYCHOM DOSÁHLI ÚROVNĚ IZOLACE PASIVNÍCH STAVEB.“ – Daniel Popescu, Fabrica de Arhitectura

Daniel Popescu, hlavní architekt a generální ředitel Fabrica de Arhitectura, se vždy snaží vnést do domu intimní atmosféru a dnes tak žádoucí udržitelnost. Stejné pravidlo platí pro M House: „Potřebovali jsme řešení pro exponované skleněné povrchy na severní straně budovy,“ říká Popescu. „Abychom dosáhli nejvyššího stupně izolace, zvolili jsme hliníkové profily Reynaers.“ Výsledkem je, že M House splňuje, a dokonce překonává úrovně izolace pasivních budov.

M House je plný inovativních prvků a funkcí, které zlepšují jeho tepelnou izolaci a zároveň bojují s hlukem způsobeným přistávací dráhou blízkého letiště. Když se procházíte půvabnou zahradou vily, můžete si povšimnout různých systémů Reynaers Aluminium, všech ve variantě trojskla. Například okna MasterLine 8-High Insulation +(HI+) zajišťují maximální klid všem obyvatelům a zároveň vypadají nádherně. Zabránit hluku a chladu je jedna věc, je ovšem k ničemu, pokud by to blokovalo světlu. To je důvod, proč M House využívá skleněnou i otevírací variantu našeho systému ConceptPatio 155-Lift & Slide (LS). Podporu při výběru všech specifických posuvných řešení poskytl náš tým architektovi přímo na místě a povedlo se tak vytvořit dramatický panoramatický výhled z domu bez pevných příček kazících dojem.

„MÍSTNÍ ODBORNÍCI Z REYNAERS ALUMINUIM NABÍDLI ARCHITEKTOVI PODPORU NA MÍSTĚ A VYBRALI TO NEJLEPŠÍ MOŽNÉ POSUVNÉ ŘEŠENÍ PRO M HOUSE.“

Architekt Daniel Popescu má na naši bezproblémovou spolupráci ty nejlepší vzpomínky. „My ve Fabrica de Arhitectura se snažíme obklopovat duchaplnými lidmi se spoustou zkušeností a nápadů. Když spolupracujete se zkušenými partnery, jako je Reynaers Aluminium, zdá se, že je všechno možné.“ Důvěra mezi partnery je klíč ke každému úspěšnému projektu a M House to potvrzuje.

Sdílejte inspiraci

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Novinky

Pilíře a cíle Reynaers Group

Dlouhodobými cíli naší společnosti jsou udržitelnost a spokojenost zaměstnanců. Proto ve zprávě týkající se výhledů a vizí Reynaers Group nesmí ani jeden z faktorů chybět.

PŘEČÍST »

Spojte se s námi

Přineste inovaci do svého domova. Ozvěte se nám a my s vám pomůžeme s výběrem.