Jezerní dům South Water Flats

Schoulený na pobřeží zálivu Kempenfelt Bay v kanadském Ontariu leží South Water Flats. Striktně moderní architektonický designový dům umožňuje jeho návštěvníkům vyhlížet z velkých oken do všech koutů okolí soukromého pozemku. Inspirujte se, jak vypadá hliníkový skládací systém Concept Folding 77.

Místo stavby bylo pečlivě vybráno tak, aby bylo především zachováno soukromí. Ale především, aby dům byl otevřený a byl tak propojen s přírodním prostředím, které ho obklopuje.

Ultra-moderní architektura akcentuje využití pozemku

Majitelé domu si svůj pozemek vybrali skoro před šesti lety. Přáli si bydlet na nábřeží této exkluzivní usedlosti sídlící za městem Barrie v Ontariu. Předtím bydleli v konvenčním srubovém domu a tak byli přesvědčeni, že dům by měl být architektonicky ultra-moderní. Aby dokázal dynamicky a expresivně reagovat na neobyčejné prostředí břehu jezera. Návrh domu pomohlo majitelům vytvořit studio Sketch Design Build Inc.

Stavba je úmyslně umístěna dál od silnice a sousedních pozemků, čímž je dosaženo pocitu soukromí okolo domu.

Když člověk k domu přichází, rozevře se před ním dechberoucí scéna. Čistě moderní obraz domu a odstupňování plochých střech mu poskytují jednoduchou expresi, která slouží jako neutrální pozadí. Ta dramaticky zvýrazňuje široký celoskleněný vchod a hliníkovými rámy a s charakteristickými otočnými dveřmi.

Návštěvníci mohou jasně vidět skrz vchod, foyer a samotný dům až na jezero, které se nachází za ním. Dům se tak stává nosným prvkem zážitku z tohoto pozemku, než aby se stal něčím, co na pozemku překáží. Skrz styl architektury domu a využití skla při jeho stavbě se zážitek z okolní krajiny velmi efektivně zvýrazňuje.

Skládací okna propojila interiér s exteriérem

Dům se rozléhá na 334,45 m a vine se kolem břehu jezera- otevřený prostor obývací, jídelní a kuchyňské části domu čelí vodě a je do něj zastavěn Reynaers Aluminium Concept Wall 50 systém lehkých obvodových plášťů vysoký 8 metrů a široký 9 metrů. Přímý přístup k východu skrze prosklené skládací dveře vede k bazénu a potažmo až dolů k jezeru. Systém Concept Folding 77 skládacích dveří od Reynaers Aluminium se klene 5 metrů do délky a 3 metry do výšky tak, aby docílil souvislého toku interiéru do exteriéru obytného prostoru.

Jak říká majitel domu: „Když se otevřou prosklené skládací dveře, opravdu mám pocit, že je vše propojené.“

Zadní strana domu s hliníkovými rámy Reynaers

Bydlení s lehkostí hliníkových rámů

Není potřeba těžkopádných schodišť na to, aby se vytvořilo plynulé spojení mezi prostředím stavby a bazénem, potažmo břehem jezera. Prostor suterénu a posilovny chytře užívá strategické rozmístění světlovodů, které zajišťují převahu spojení obytného prostoru a vody na správném místě. Hlavní ložnice a primární prostory pro bydlení a práci jsou umístěné tak, aby se co nejvíce využilo ranní světlo přicházející z východu a jihovýchodu. Strukturální zasklení rohů dovoluje obyvatelům domu výhled ven bez žádných překážek.

Sklo použité v oknech pochází z Careys glass v Irsku a obsahuje směs dvojných a trojných nízkoemisních skel rozmístěných podél strany orientované na jezero, zatímco na západě je dům z velké části bez oken, aby jeho obyvatelům poskytl kontrolu nad slunečním svitem a soukromí.

Mimo systém Concept Wall 50 lehkých hliníkových obvodových plášťů a systému Concept Folding 77 hliníkových skládacích dveří jsou ve stavbě od Reynaers Aluminium ještě použita okna a dveře Concept System 77.

V oknech, dveřích a skládacích systémů najdeme několik specialit. Vedle doplňků v evropském stylu jsou hliníková okna a dveře vybavena okenicemi na dálkové ovládání. Dále může být dálkově ovládáno i domovní větrání pro optimální proudění vzduchu skrz dům.

Spolu s Reynaers Aluminium a jejich pokročilými řešeními na míru poskytla a prokázala v každém kroku projektu od fáze designu, přes zásobování až do fáze instalace její flexibilitu firma Big Glass Openings (BGO). Museli se popasovat například s betonovými panely, kdy nejtěžší vážil okolo 1000 kg. Jeřáb je musel ze silnice zvednout až nad elektrické vedení a poté je přenesl přes ně na stavbu.

Sdílejte inspiraci

Tiskové zprávy

Otevřeli jsme nový showroom v Praze

Slavnostním otevřením za účasti našich dlouholetých partnerů jsme 22. září 2022 vdechli život prvnímu Showroomu Reynaers v České republice. Nově vzniklé prostory nejsou pouze výkladní

»
Rady, tipy, zajímavosti

Jak předcházet kondenzaci vody na oknech

Okna vašeho nového či stávajícího domu, kancelářské budovy nebo víceúčelové stavby se čas od času potýkají s kondenzací vody na oknech. Jedná se o poměrně

»

Spojte se s námi

Přineste inovaci do svého domova. Ozvěte se nám a my s vám pomůžeme s výběrem.