Vila Frýdava, Lipno

Vila Frýdava, Lipno

Vila Frýdava se nachází na svahu nad Lipenskou přehradou. Návrh architektů byl jasný. Do interiéru dostat co nejvíce denního světla a obyvatelům poskytnout jedinečný výhled na přehradu.

Dům na svahu nádrže a má poměrně nepříznivou severovýchodní dispozici. Architekti naplánovali návrh domu tak, aby co nejlépe využili denní světlo. Budova s betonovou konstrukcí se skládá ze tří pater. V podzemní části je technická místnost a wellness. O patro výš je kuchyň a ložnice, vedle nichž je dřevěná terasa s bazénem. Horní patro jako by se vznášelo mezi stromy. Na každé jeho straně jsou velké prosklené stěny s okny, které vnášejí do interiéru dostatek světla a zároveň nabízejí panoramatické výhledy. Okna jsou vybavena automatickými venkovními okenicemi. Dům má na břehu přehrady vlastní přístav.

Horní patro vypadá, jako by se vznášelo. Od betonové základny vystupuje několik metrů na každou stranu. To vyžadovalo posílení tělesa ocelovými táhly, která jsou viditelná v interiéru. V této úrovni architekti navrhli velký obývací pokoj, kuchyň a částečně oddělenou sprchu.

Velká okna v interiéru díky hliníkovým rámům Reynaers

Sdílejte inspiraci

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Novinky

Pilíře a cíle Reynaers Group

Dlouhodobými cíli naší společnosti jsou udržitelnost a spokojenost zaměstnanců. Proto ve zprávě týkající se výhledů a vizí Reynaers Group nesmí ani jeden z faktorů chybět.

PŘEČÍST »

Spojte se s námi

Přineste inovaci do svého domova. Ozvěte se nám a my s vám pomůžeme s výběrem.