Hliníkový systém Reynaers pomohl propojit chatu s okolní přírodou

Hliníkový systém Reynaers pomohl propojit chatu s okolní přírodou

Majitelé si pro svůj rekreační objekt ve Starých Splavech u Doks vybrali hliníkové posuvné dveře MasterPatio a hliníková okna MasterLine 8. Na jaké všechny detaily jsme mysleli a jak jsme dosáhli propojení terasy a interiéru bez vyrušení?

Rekreační objekt chata Staré Splavy se nachází uprostřed borového lesa, tudíž zde byl kladen důraz na spojení přírody s člověkem a co nejpřirozenější propojení exteriéru a interiéru v hlavní společenské místnosti.

V prvním patře jsou dvě obytné místnosti s velkým prostupem světla. Největší dominantou je podkrovní ložnice „hvězdné nebe“, která disponuje majestátným trojúhelníkovým střešním oknem Reynaers CW 50-HI se strukturálně lepenými spárami, jež dodává pocit kontaktu člověka s korunami borovic. Když sejdeme o patro níže, dostaneme se do společenské místnosti, které dominuje třístranná krbová vložka. Ta je zároveň hlavním zdrojem vytápění a obyvatelům dodává příjemný pocit bezpečí. Podlaha je řešena velkoformátovou dlažbou s podlahovým vytápěním. Takže o maximální pohodlí je postaráno.

Konstrukce dřevostavby je vyrobena ze smrkových KVH hranolů. V celém objektu se kloubí materiál dřeva s kovovými prvky. Nejvíce jde tato kombinace vidět na fasádě, která je provětrávaná s obkladem ze sibiřského modřínu. Za ní se nacházejí hliníkové výplně v barvě RAL 7016 Coatex. Dřevo a hliník jsou skvělými partnery, když chcete zachovat přírodní vzhled, ale přitom využít sílu kovu. Díky této kombinaci se opravdu podařilo propojit okolní borový les s interiérem a zůstat ve spojení s přírodou.

ARCHITEKT: Jan Topinka, Domy Architects
REALIZÁTOR: Alvir s. r. o.

Sdílejte inspiraci

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Novinky

Pilíře a cíle Reynaers Group

Dlouhodobými cíli naší společnosti jsou udržitelnost a spokojenost zaměstnanců. Proto ve zprávě týkající se výhledů a vizí Reynaers Group nesmí ani jeden z faktorů chybět.

PŘEČÍST »

Spojte se s námi

Přineste inovaci do svého domova. Ozvěte se nám a my s vám pomůžeme s výběrem.