Hliníkový systém Reynaers pomohl propojit chatu s okolní přírodou

Majitelé si pro svůj rekreační objekt ve Starých Splavech u Doks vybrali hliníkové posuvné dveře MasterPatio a hliníková okna MasterLine 8. Na jaké všechny detaily jsme mysleli a jak jsme dosáhli propojení terasy a interiéru bez vyrušení?

Rekreační objekt chata Staré Splavy se nachází uprostřed borového lesa, tudíž zde byl kladen důraz na spojení přírody s člověkem a co nejpřirozenější propojení exteriéru a interiéru v hlavní společenské místnosti.

V prvním patře jsou dvě obytné místnosti s velkým prostupem světla. Největší dominantou je podkrovní ložnice „hvězdné nebe“, která disponuje majestátným trojúhelníkovým střešním oknem Reynaers CW 50-HI se strukturálně lepenými spárami, jež dodává pocit kontaktu člověka s korunami borovic. Když sejdeme o patro níže, dostaneme se do společenské místnosti, které dominuje třístranná krbová vložka. Ta je zároveň hlavním zdrojem vytápění a obyvatelům dodává příjemný pocit bezpečí. Podlaha je řešena velkoformátovou dlažbou s podlahovým vytápěním. Takže o maximální pohodlí je postaráno.

Konstrukce dřevostavby je vyrobena ze smrkových KVH hranolů. V celém objektu se kloubí materiál dřeva s kovovými prvky. Nejvíce jde tato kombinace vidět na fasádě, která je provětrávaná s obkladem ze sibiřského modřínu. Za ní se nacházejí hliníkové výplně v barvě RAL 7016 Coatex. Dřevo a hliník jsou skvělými partnery, když chcete zachovat přírodní vzhled, ale přitom využít sílu kovu. Díky této kombinaci se opravdu podařilo propojit okolní borový les s interiérem a zůstat ve spojení s přírodou.

ARCHITEKT: Jan Topinka, Domy Architects
REALIZÁTOR: Alvir s. r. o.

Sdílejte inspiraci

Tiskové zprávy

Otevřeli jsme nový showroom v Praze

Slavnostním otevřením za účasti našich dlouholetých partnerů jsme 22. září 2022 vdechli život prvnímu Showroomu Reynaers v České republice. Nově vzniklé prostory nejsou pouze výkladní

»
Rady, tipy, zajímavosti

Jak předcházet kondenzaci vody na oknech

Okna vašeho nového či stávajícího domu, kancelářské budovy nebo víceúčelové stavby se čas od času potýkají s kondenzací vody na oknech. Jedná se o poměrně

»

Spojte se s námi

Přineste inovaci do svého domova. Ozvěte se nám a my s vám pomůžeme s výběrem.