Novostavba v bruselském stylu ve Vsetíně

Novostavba v bruselském stylu ve Vsetíně

Hlavním cílem tohoto domu na úpatí Vsetína bylo vytvořit praktický, ale zároveň atypický domov. Architektu Pavlu Jurovi přesně toto povedlo a vytvořil moderní stavbu v bruselském stylu. Stěžejním prvkem domu jsou geometrické tvary. Dominantou dávající mu netradiční nádech je vystouplý kvádr sloužící jako obývací pokoj.

Dům je zasazen do svažitého terénu, což mu otevírá nádherný výhled na celé město Vsetín. Tomuto pohledu napomáhá použitý okenní systém, kterým je současný bestseller Reynaers Aluminium MasterLine 10. Jako správné řešení dveří na terasy se ukázaly posuvné systémy CP 155 LS-HI Minergie, které se skvěle párují s použitými okny.

Zároveň byl ovšem tento náročný nerovný terén problémem pro osazení oken, a proto byl použit vakuový manipulátor, který jediný si byl se složitou situací schopen poradit. Výsledný pohled ovšem stojí za to, nemyslíte?

ARCHITEKT: Pavel Jura

REALIZÁTOR: KRESPO, s. r. o.

Sdílejte inspiraci

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Novinky

Pilíře a cíle Reynaers Group

Dlouhodobými cíli naší společnosti jsou udržitelnost a spokojenost zaměstnanců. Proto ve zprávě týkající se výhledů a vizí Reynaers Group nesmí ani jeden z faktorů chybět.

PŘEČÍST »

Spojte se s námi

Přineste inovaci do svého domova. Ozvěte se nám a my s vám pomůžeme s výběrem.